Lautakunnat ja jäsenet

Lautakuntien, valiokuntien ja Lempäälän Vesi liikelaitoksen johtokunnan varsinaiset jäsenet sekä varajäsenet:

 

Tarkastuslautakunta 2017 -2021, koko vaalikauden ajan

Ruotsila Eero, jäsen                                        Saukkoriipi Aleksi, varajäsen

eero.ruotsila@gmail.com                                  aleksi@saukkoriipi.fi

044 2385730                                                     040 5742 432

 

VALTUUSTON VALIOKUNNAT

 

Tulevaisuusvaliokunta

Tiensuu Hannu, jäsen                                       Vuorma Maria, varajäsen

tiensuu@iki.fi                                                   mvuorma@gmail.com

050 3533 748                                                  044 5043844

 

Lähipalveluvaliokunta

Selin Niina, puheenjohtaja                                 Haapasalmi Anita, varajäsen

niina.selin@lempaala.fi                                      anita.haapasalmi@lempaala.fi

050 3031728                                                    040 561 1085

 

Yhteisövaliokunta

Lahtinen Hanna, jäsen                                       Havukainen Heikki, varajäsen

lahtinen.hannamaarit@gmail.com                       hhavukai@yahoo.com

040 556 3456                                                   045 6750854

 

KUNNANHALLITUS

Päivänen Maria                                                  Koivuluoma Mikko, varajäsen

maria.paivanen@gmail.com                                 mikko.koivuluoma@saunalahti.fi

050 5911602                                                      050 3461987

Virtanen Kari                                                      Lahtinen Hanna, varajäsen

kari.virtanen@lempaala.fi                                    lahtinen.hannamaarit@gmail.com

040 525 9031                                                     040 556 3456

 

 

Hyvinvointilautakunta

Petäkoski-Hult Tuula, puheenjohtaja                      Kankkunen Kari, varajäsen

tuula.petakoski-hult@lempaala.fi                           kari.kankkunen@kiilto.com

040 5270997                                                       0400 492 059

 

Ojala Carita, jäsen                                                Kunnas Jorma, varajäsen

caritaojala8@gmail.com                                        Jorma.Kunnas@lempaala.fi

050 3653 296                                                      050 5352 711

 

Sivistyslautakunta

Koivuluoma Mikko, jäsen                                        Koiranen Topi, varajäsen

mikko.koivuluoma@saunalahti.fi                              topkoi@gmail.com

050 3461987                                                         040 5440457

 

Haapasalmi Anita, jäsen                                         Al-Zeiadi Fatimah, varajäsen

anita.haapasalmi@lempaala.fi                                 lempaalan_thaiboxing@hotmail.com

040 561 1085                                                        050 4447504

 

Yhdyskuntalautakunta

Haapajoki Henri, varapuheenjohtaja                         Valakoski Kari, varajäsen

h.haapajoki@gmail.com                                          kari.valakoski@kolumbus.fi

050 3092 265                                                        0400 999 231

 

Vuorma Maria, jäsen                                               Herala Arto, varajäsen

mvuorma@gmail.com                                              arto.herala@parkettiherala.fi

044 5043 844                                                          0400 622 797

 

Viranomaislautakunta

Havukainen Heikki, jäsen                                          Haapasaari Tarja, varajäsen

hhavukai@yahoo.com                                               tarjahaapasaari2@gmail.com

045 6750854                                                           050 3686 404

 

Keskusvaalilautakunta

Hult Heikki, jäsen

heikki.hult@thh-palvelut.fi

 

Lempäälän Vesi liikelaitos, johtokunta

Tiensuu Hannu, puheenjohtaja                                   Haapasalmi Anita, varajäsen

tiensuu@iki.fi                                                            anita.haapasalmi@lempaala.fi

050 3533 748                                                            040 561 1085